Ile kosztuje reklama w komunikacji miejskiej?

Reklama w komunikacji miejskiej jest jedną ze skuteczniejszych metod promocji. Gwarantuję szerokie dotarcie do bardzo zróżnicowanego grona odbiorców. Co więcej dociera w momencie, kiedy nasi odbiorcy mają czas by zapoznać się z reklamą. Nic dziwnego więc, że zapytania o cennik reklamy w autobusach są bardzo popularne. Dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Ile kosztuje reklama w Komunikacji miejskiej.

Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której jednym z ważniejszych źródeł informacji o otaczającym świecie są ekrany w komunikacji miejskiej. Dla wielu osób to codzienność, którą możesz wykorzystać i przekuć w sukces swojej kampanii reklamowej. Innymi plusami reklamy w komunikacji miejskiej jest jej mobilność szczególnie, gdy oklejamy autobus czy tramwaj. Wtedy Twoja reklama dotrze nie tylko do pasażerów, ale także do kierowców, przechodniów czy rowerzystów.

Ile kosztuje reklama w komunikacji miejskiej

Jakie są rodzaje reklamy w komunikacji miejskiej? Ile kosztuje reklama w komunikacji?

Ile kosztuje Reklama na autobusie (fullback albo halfback) ?

Cena oczywiście jest zależna od konkretnego miasta i czasu na jaki chcesz okleić autobus, ale koszt z jakim musisz się liczyć to minimum 1500 zł miesięcznie. W zależności od konkretnego miasta może to być oczywiście cena odpowiednio większa. Halfback (na zdjęciu) zajmujący tylko połowę tyłu autobusu jest oczywiście opcją tańszą od fullbacka czyli całkowicie oklejonego tyłu autobusu. Jednak różnice w cenie pomiędzy tymi dwoma opcjami zazwyczaj nie są zbyt duże, dlatego jeśli w danym mieście jest możliwość pełnego oklejenia tyłu autobusu to najczęściej sugerujemy właśnie tą opcję.

Ile kosztuje reklama w tramwaju albo autobusie na ekranach?

Coraz więcej pojazdów komunikacji miejskiej umożliwia ten rodzaj reklamy. Koszt oczywiście jest zależny od długości spotu, częstotliwości wyświetlania, ilości ekranów oraz oczywiście wielkości miasta. Istotnym elementem jest również długość umowy na wyświetlanie spotu reklamowego. Cena zmieści się w przedziale 1500 - 20 tys. złotych w ujęciu miesięcznym w zależności od wybranej opcji i  miasta. Reklama na ekranach w komunikacji dociera do tysięcy osób codziennie korzystających z komunikacji. Można również ją łatwo zmieniać. Jest to też dobry sposób na szybką kampanię, gdyż wystarczy posiadać spot. Załatwienie takiej kampanii trwa jedynie kilka dni.

reklama w autobusie cennik

Ile kosztuje reklama w ramkach?

Wewnątrz pojazdów komunikacji umieszczone są również ramki, które można wykorzystać do promocji swojej działalności. Jest to opcja nieco tańsza w porównaniu ekranów i cena zazwyczaj mieści się przedziale cenowym 1- 10 tys. w ujęciu miesięcznym w zależności od wybranego miasta i czasu na jaki chcemy zarezerwować tą metodę reklamy.

Ile kosztuje reklama na tramwaju?

Jest to zdecydowanie najdroższy rodzaj reklamy z wcześniej proponowanych. Oklejany jest cały tramwaj, więc powierzchnia jest dużo większa niż w przypadku reklamy na tyle autobusu. Równocześnie zwiększa się widoczność, gdyż tramwajów jest na ulicach dużo mniej i i pełnią rolę dominującą w w krajobrazie ulicznego ruchu.  Nie wszystkie miasta również pozwalają na oklejenie tramwaju ze względu na wewnętrzne przepisy bądź uchwały krajobrazowe. Najczęściej wybierane miasta to Łódź, Wrocław, Poznań, Aglomeracja Śląska, Kraków oraz Szczecin.  Na przykładzie reklamy na tramwajach najlepiej widać jak duże znaczenie ma czas trwania reklamy. Różnica czasu pomiędzy reklamą 30 dniową a 90 dniową jest 3-krotna, natomiast koszt wzrasta często jedynie o kilkanaście  do kilkudziesięciu %. Koszt z jakim należy się liczyć to przedział 20-40 tys. w zależności od miasta.

cennik reklama w tramwaju

Cennik reklam w komunikacji ma wiele zmiennych

Rozbieżności cen i wielość opcji związanych z czasem czy miastem jest tak dużo, że każde zamówienie należy wycenić indywidualnie zgodnie z konkretnym zamówieniem. Zachęcamy do kontaktu przez formularz oraz zapoznanie się z treścią naszej strony https://lokalmedia.pl/reklama-w-komunikacji-miejskiej/. Dzięki konkretnym informacjom będziemy mogli jasno i klarownie odpowiedzieć Ile kosztuje reklama w Komunikacji miejskiej. Dysponujemy możliwością reklamy w 100 miastach w całej Polsce, a oferta naszej agencji reklamowej stale się rozszerza, dzięki czemu możemy zaproponować wiele możliwości promocji w korzystnej cenie.

jak pozyskiwać klientów

Wypełnij formularz i uzyskaj darmową wycenę

Blog