fbpx

Jako reklamodawcy mamy wiele możliwości na ulokowanie swojej reklamy. Najczęściej decydujemy się na reklamy zewnętrzne, w tym te znajdujące się w pojazdach, zarówno komunikacji miejskiej, jak i transportu prywatnego. Do tej drugiej kategorii należą pojazdy Bolt i Uber. Jak wygląda umieszczanie swojej reklamy w/na samochodach Uber lub Bolt? O tym w poniższym artykule. 

monitory ekrany telewizory reklamowe w uberze bolcie taxify

Reklama Uber – jak wygląda?

Reklama Uber jest możliwa i jak najbardziej skuteczna, ponieważ nie jest nachalna i ma szansę dotrzeć do wielu osób. Na co dzień tego typu pojazdami porusza się sporo osób. Dzieje się tak, ponieważ są one tanie i często dużo szybciej dostępne niż standardowe taksówki. Do tego ułatwiające zamawianie aplikacja sprawia, że łatwiej i wygodniej jest z nich skorzystać. Łącznie Ubera lub Bolta wybiera nawet 80 000 pasażerów miesięcznie. Dlatego też reklama w Uberze będzie świetną inwestycją, szczególnie jeśli Twoja firma skierowana jest do młodych, towarzyskich, aktywnych zawodowo i nie tylko ludzi.

Reklama w Uberze może występować w formie nadruku na materiałowych pokrowcach na zagłówki, a także w postaci multimedialnej, wyświetlanej na zainstalowanych w pojeździe tabletach. Są one umiejscawiane najczęściej na zagłówkach, przed pasażerem, co pozytywnie wpływa na jej prawidłowy odbiór.  

Reklama Bolt – czy się czymś różni?

Reklama Bolt odbywa się na podobnej zasadzie jak dzieje się to w przypadku reklamy w Uberze. Tutaj również reklama w Bolt’cie najczęściej wybierana jest w formie video na tablecie. Zazwyczaj są to spoty lub reklama statyczna (w formie tekstowej) wyświetlana do 30 sekund. Klient jeżdżący Boltem w dzień może mieć wyświetlane reklamy związane z biznesem, podróżami, zakupami, nauką i rozwojem osobistym. Natomiast reklama w Bolcie w nocy może dotyczyć rozrywki, muzyki, wydarzeń kulturalnych, spotkań towarzyskich. Biorąc pod uwagę, że czas przejazdu to średnio 15-20 minut, pasażer dla zabicia czasu będzie czytał dostępne na tablecie reklamy. Co ważne tablet ma wymiary do 8 cali, zatem informacje będą podane czytelnie, lecz nie w sposób nachalny i wpływający negatywnie na podróż. W trakcie jazdy z nudów pasażer może zapoznać się z informacjami zawartymi w reklamie, co subiektywnie skróci odczuwanie czasu jazdy.   

Reklama na samochodach Uber lub Bolt

Z tego względu, że każdym dużym mieście w Polsce znajduje się minimum 30 pojazdów Uber lub Bolt, warto zastanowić się także na reklamie znajdującej się na samochodzie. Będzie ona w stanie dotrzeć wtedy nie tylko do pasażerów, ale również przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego, w tym innych kierowców. Reklama na samochodach Uber może być umiejscowiona praktycznie wszędzie, ważne, by zachować zasady bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Podobnie jest w przypadku takiej kwestii jak reklama na samochodach Bolt. Można ją ulokować zarówno na drzwiach auta, jak i z tyłu, a nawet na podświetlanym kogucie na dachu, jeśli dany pojazd go posiada. Bardzo często wybierane są miejsca znajdujące się w tylnej części samochodu, by mogły dotrzeć do kierowców stojących za Uberem lub Boltem w korku, a także mijających go pasażerów. 

Podsumowując, reklama w Bolcie lub Uberze bądź reklama na samochodach Uber lub Bolt to doskonałe rozwiązanie dla reklamodawców kierujących swoje produkty do ludzi wybierających tego typu środki transportu. Są to przede wszystkim ludzie młodzi, jednak nie brakuje także pasażerów biznesowych po 30., 40., 50. roku życia.