Ile kosztuje reklama w taksówkach? Jakie są korzyści z reklamy w taxi?

reklama taxi

Cały czas staramy się urozmaicać nasze nośniki reklamowe by dać naszym partnerom większy wybór i możliwość dotarcia do konkretnych grup docelowych. Najnowszym nośnikiem jaki wprowadziliśmy do naszej oferty są reklamy w Uber, Bolt oraz FreeNow.

Ile kosztuje reklama w taksówkach?

Od momentu rozpoczęcia promowania nowego nośnika reklamowego, dostaliśmy bardzo dużo zapytań o konkretne wyceny, dlatego w tym artykule chcielibyśmy odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć orientacyjne koszty reklamy w taxi wyświetlanej na ekranach.

Ile kosztuje reklama w taksówkach?

Kampania na 2 tygodnie to mniej więcej koszt 2000 zł 

Natomiast zakładając kampanie na okres miesiąca powinno liczyć się z kosztem ok. 3500 zł

Oczywiście istnieje kilka zmiennych od których będzie zależeć ostateczny koszt Twojej reklamy w taksówkach. Najczęściej występującymi są:

  • posiadanie spotu reklamowego. Jeśli posiadasz własny dostosowany do wyświetlaczy w taksówkach spot to świetnie. Jeśli nie masz to możemy go dla Ciebie stworzyć, bądź dostosować Twój projekt
  • czas spotu - możesz wyświetlać spoty różnej długości. 15,30 a nawet 45 sekundowe. Im dłuższe tym oczywiście cena wzrasta
  • Ilość wykorzystywanych taksówek. Im więcej tym lepszą cenę w przeliczeniu na pojedynczą taksówkę będziemy w stanie zaoferować
  • Czas trwania kampanii. Im dłuższy czas kampanii tym jesteśmy w stanie zaoferować Ci lepszą cenę.

Korzyści z reklam na ekranach w taksówkach

Największym plusem jest możliwość dotarcia do klientów o określonych preferencjach: Taksówki są często wybierane przez osoby o konkretnych preferencjach, takich jak osoby podróżujące w celach biznesowych czy turyści. Reklama w taksówkach pozwala więc dotrzeć do określonej grupy docelowej w mieście, które Cię interesuję.  Statystycznie z taksówek korzystają osoby zamożniejsze, których stać na komfort przemieszczania się, dlatego jeśli zamierzasz dotrzeć do klienta premium to warto wybrać reklamę w taksówkach, dzięki czemu stosunkowo niewielkim kosztem dotrzesz swoją reklamą do swojej grupy docelowej.  Reklamy wyświetlają się na tabletach umieszczonych w środku taxi, dzięki czemu pasażerowie mogą wygodnie oglądać treści na nich wyświetlane. Co więcej oprócz reklam zobaczą na nich treści informacyjne i rozrywkowe, dzięki czemu skutecznie przyciągają wzrok i urozmaicają czas podróży. 

Dostępność reklamy w taksówkach

Aktualnie reklama taxi jest dostępna w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu w wybranych taksówkach Uber, Bolt oraz FreeNow. Oferta reklamy będzie rozszerzana i trafi do kolejnych miast, oraz do jeszcze większej ilości samochodów. W pozostałych miastach możemy zaoferować inne rodzaje reklam: ekrany w klubach fitness, reklamy na przystankach miejskich, reklamy w komunikacji miejskiej czy reklamę wielkoformatową. Jeśli chcesz dowiedzieć o reklamie w taxi zajrzyj na stronę.